2 Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska „Gryf” i Próbna Grudziądzka Drużyna Harcerska „Szarża” pracowicie spędziły 1 maja, pełniąc służbę podczas V Grudziądzkiego Półmaratonu "Śladami Bronisława Malinowskiego.

Zabezpieczaliśmy trasę biegu, a także obsługiwaliśmy punkty z napojami dla zawodników. W półmaratonie wzięło udział ok. 750 biegaczy!

fot. Wojciech Łączkowski

Z radością informujemy, że nasze drużyny 2 GADH Gryf i PGDH Szarża tworzące obecnie artystyczny zespół harcerski "Zaśpiewani" uczestnicząc w V Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej o Wąbrzeską Lilijkę zdobył w kategorii harcerze starsi i wędrownicy pierwsze miejsce, a 2 Grudziądzka Gromada Zuchowa Wiercipięty w kategorii zespoły zuchowe także pierwsze miejsce.