Fuzja na biegu

Dnia 14 października 2017 r.6 Grucka Drużyna Harcerska "Fuzja" wraz z 21 Środowiskową Drużyną Harcerską "Źrenice" pomagały w "IV Biegu pod górkę" organizowanym przez Gminę Gruta w Dąbrówce Królewskiej. Druhny i druhowie z obu drużyn obstawiali trasę biegu, pomagając uczestnikom trzymać się odpowiedniej trasy oraz dopingowali ich. Podczas biegu, jak i na miejscu mety, harcerze i harcerki rozdawali wodę spragnionym biegaczom. Druhna Martyna Templin z "Fuzji" brała udział w biegu, którego trasa wynosiła ponad 10 km i była bardzo trudna. Po zakończonym biegu wręczali medale uczestnikom.

Autor tekstu: dh. Martyna Lubowiecka

1wrzesnia2 foto P Jezierski1 września o godz. 4:45 reprezentacje drużyn naszego środowiska: 2 GADH Gryf i 18 GDH Szarża uczestniczyły w uroczystościach patriotycznych pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku. Złożono kwiaty i zapalono znicze, upamiętniając 78. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wraz z nami na Rynku Starego Miasta zebrali się kombatanci, wojskowi i samorządowcy.

fot. A Bala18 sierpnia 2 GADH Gryf, 18 GDH Szarża i 2 GDW Adventure uczestniczyły w szlaku pamięci, który zakończył się przy pomniku ks. rtm. Zdzisława Peszkowskiego, absolwenta Szkoły Podchorążych Rezerwy Kawalerii, żołnierza gen. Władysława Andersa, Kapelana Rodzin Katyńskich i Honorowego Obywatela Grudziądza w 10. rocznicę jego śmierci. Pełniliśmy honorową wartę przy pomniku. Druh Piotr Jezierski, przeczytał obszerny biogram ks. Peszkowskiego. W asyście grudziądzkich harcerzy złożono wieńce, kwiaty oraz zapalono znicze.

15 września 2017 roku 2 Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska Gryf reprezentując nasz hufiec, uczestniczyła w Mszy Świętej w intencji Sybiraków. Wystawiliśmy poczet hufcowy i poczet proporcowy. Przedstawiciele samorządu, Związku Sybiraków i grudziądzkich szkół złożyli kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową w 78. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Warto dodać, że Dzień Sybiraka ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2013 r. Co roku, 17 września, oddajemy hołd wszystkim Polakom zesłanym na Syberię i inne tereny Związku Sowieckiego.

fot. Piotr Jezierski