15 września 2017 roku 2 Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska Gryf reprezentując nasz hufiec, uczestniczyła w Mszy Świętej w intencji Sybiraków. Wystawiliśmy poczet hufcowy i poczet proporcowy. Przedstawiciele samorządu, Związku Sybiraków i grudziądzkich szkół złożyli kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową w 78. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Warto dodać, że Dzień Sybiraka ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2013 r. Co roku, 17 września, oddajemy hołd wszystkim Polakom zesłanym na Syberię i inne tereny Związku Sowieckiego.

fot. Piotr Jezierski

W sobotę, 16.09.2017 na zaproszenie Hufca ZHP Toruń 2 GADH Gryf uczestniczyła w otwarciu wystawy "100 lat toruńskiego harcerstwa". Wystawa przygotowana została w Muzeum Etnograficznym. Na inaugurację dla licznie zebranych gości nasz harcerski zespół „Zaśpiewani” wykonał koncert.

1 sierpnia 2017 roku 2 GADH "Gryf", 2 GGZ "Wiercpięty", 2 GDW "Adventure" oraz 18 GDH "Szarża" brały udział w uroczystościach patriotycznych pod pomnikiem generała Tadeusza "Bora" Komorowskiego. Godzinę wybuchu powstania tradycyjnie przypomniały syreny alarmowe uruchomione o 17:00. Oddaliśmy hołd powstańcom, modląc się w ich intencji oraz składając kwiaty pod pomnikiem. W ramach służby, rozdawaliśmy wodę uczestnikom uroczystości.

fot. A.Czyściecka

2 Grudziądzka Artystyczna Drużyna Harcerska „Gryf” i Próbna Grudziądzka Drużyna Harcerska „Szarża” pracowicie spędziły 1 maja, pełniąc służbę podczas V Grudziądzkiego Półmaratonu "Śladami Bronisława Malinowskiego.

Zabezpieczaliśmy trasę biegu, a także obsługiwaliśmy punkty z napojami dla zawodników. W półmaratonie wzięło udział ok. 750 biegaczy!

fot. Wojciech Łączkowski